Statusmeddelande

sort

Tekniikkapalvelut

Kiinteistöt ja alueiden ylläpitopalvelut

Kiinteistöjen ylläpidosta vastaa Kotkan seudun talokeskus
Arkisin (08-16) puhn. 05 2251 280
Kiireelliset vikailmoitukset päivystysnumeroon 044 223 3251

Kunnan yleisten alueiden sekä liikennealueiden ylläpidosta vastaa Puu ja kaato Ylä-kotola Ky
Arkisin (08-16) puhn. 044 901 6455
Leikkikentät, urheilukentät, uimarannat

Tekniikkapalvelut

Hallintoasiantuntija
Taija Paju
040 710 4698
taija.paju@pyhtaa.fi
Valmistelusihteeri (rak.valvonta)
Sanna Setälä
040 710 4709
sanna.setala@pyhtaa.fi
Kiinteistöpäällikkö (kiinteistöt, aluelämpöverkosto)
Iikka Voutilainen
044 767 6654
iikka.voutilainen@pyhtaa.fi
Työpäällikkö, (kunnaliistekniikka, liikennealueet, yleiset alueet)
Teemu Turunen
050 3077 396
teemu.turunen@pyhtaa.fi
Rakennustarkastaja, (lupa- ja valvonta-asiat, ympäristöterveydenhuolto, ymäpäristönsuojelu)
Satu Kahila
044 767 6831
satu.kahila@pyhtaa.fi
Elinvoimapäällikkö, (kaavoitus, maankäyttö, mittaustoimi, joukkoliikenne)
Laura Lahti
050 345 6495
laura.lahti@pyhtaa.fi
Siivoustyönohjaaja
Tiina Saarinen
044 357 5501
tiina.saarinen@pyhtaa.fi
Tekninen johtaja
Janne Kaulio
044 357 5503
janne.kaulio@pyhtaa.fi
Ruokapalvelupäällikkö, (ruokapalvelut, siivous)
Jaana Nikumatti
040 355 9374
jaana.nikumatti@pyhtaa.fi