Tekniikkapalvelut

Kiinteistöt ja alueiden ylläpitopalvelut

Kiinteistöjen ylläpidosta vastaa Kotkan seudun talokeskus
p. 05 2251 280 (ark. 8-16)
Kiireelliset vikailmoitukset päivystysnumeroon 044 223 3251

Kunnan yleisten alueiden sekä liikennealueiden ylläpidosta vastaa Puu ja kaato Ylä-kotola Ky
p. 044 901 6455 (24/7)
Leikkikentät, urheilukentät, uimarannat

Tekniikkapalvelut

vs. hallintojohtaja, hallintoasiantuntija
Taija Paju
040 710 4698
taija.paju@pyhtaa.fi
valmistelusihteeri (rak.valvonta)
Sanna Setälä
040 710 4709
sanna.setala@pyhtaa.fi
kiinteistöpäällikkö (kiinteistöt, aluelämpöverkosto)
Iikka Voutilainen
044 767 6654
iikka.voutilainen@pyhtaa.fi
lupavalmistelija (Tavoitettavissa tiistaisin klo 8-16)
Hannu Paasovaara
0400 600 510
hannu.paasovaara@mikea.fi
työpäällikkö, (kunnaliistekniikka, liikennealueet, yleiset alueet)
Teemu Turunen
050 3077 396
teemu.turunen@pyhtaa.fi
rakennustarkastaja, (lupa- ja valvonta-asiat, ympäristöterveydenhuolto, ymäpäristönsuojelu)
Satu Kahila
(p.044 767 6831, satu.kahila@pyhtaa.fi) Äitiyslomalla. Rakennusvalvontaan liittyvissä asioissa voit ottaa yhteyttä: Työpäällikkö Teemu Turunen p.050 307 7396 Kiinteistöpäällikkö Iikka Voutilainen p. 044 767 6654
elinvoimapäällikkö, (kaavoitus, maankäyttö, mittaustoimi, joukkoliikenne)
Laura Lahti
050 345 6495
laura.lahti@pyhtaa.fi
siivoustyönohjaaja
Tiina Saarinen
044 357 5501
tiina.saarinen@pyhtaa.fi
tekninen johtaja
Janne Kaulio
044 357 5503
janne.kaulio@pyhtaa.fi
ruokapalvelupäällikkö, (ruokapalvelut, siivous)
Jaana Nikumatti
040 355 9374
jaana.nikumatti@pyhtaa.fi