Tekniikkapalvelut

Kiinteistöt ja alueiden ylläpitopalvelut

Kiinteistöjen ylläpidosta vastaa Kotkan seudun talokeskus
Arkisin (08-16) puhn. 05 2251 280
Kiireelliset vikailmoitukset päivystysnumeroon 044 223 3251

Kunnan yleisten alueiden ylläpidosta vastaa Puu ja kaato Ylä-kotola Ky
Arkisin (08-16) puhn. 044 901 6455
Leikkikentät, urheilukentät, uimarannat

Liikennealueiden kesä- ja talvi ylläpidosta vastaa Jespars Oy
Arkisin (08-16) puhn. 044 901 6455

Tekniikkapalvelut

Siivoustyönohjaaja
Tiina Saarinen
044 357 5501
tiina.saarinen@pyhtaa.fi
Rakennustarkastaja, lupa- ja valvonta-asiat
Satu Kahila
044 767 6831
satu.kahila@pyhtaa.fi
Työpäällikkö (kiinteistöt, kunnallistekniikka, aluelämpöverkosto)
Iikka Voutilainen
044 767 6654
iikka.voutilainen@pyhtaa.fi
Valmistelusihteeri (rak.valvonta)
Sanna Setälä
040 710 4709
sanna.setala@pyhtaa.fi
Ruokapalvelupäällikkö
Jaana Nikumatti
040 355 9374
jaana.nikumatti@pyhtaa.fi
Tekninen johtaja
Janne Kaulio
044 357 5503
janne.kaulio@pyhtaa.fi
Hallintoasiantuntija
Taija Paju
040 710 4698
taija.paju@pyhtaa.fi