Vapaa-aikapalvelut

Pyhtään vapaa-aikapalvelut toteuttaa liikunta- ja nuorisopalveluja kunnassa.

Vapaa-aikapalvelut vastaa nuorisotyön peruspalveluiden järjestämisestä, koordinoinnista ja kehittämisestä sekä jakaa nuorisoyhdistysten ja vapaiden toimintaryhmien toiminta-avustukset.

Pyhtään vapaa-aikapalvelut vastaa liikuntalain toteuttamisesta kunnassa. Tämä tapahtuu edistämällä liikuntaa ja sen harrastusmahdollisuuksia, koordinoimalla liikuntaresursseja ja tuottamalla liikuntapalveluita omana toimintana tai yhdessä urheiluseurojen kanssa sekä avustamalla urheiluseuroja.

Lisäksi vapaa-aikapalvelut hallinnoi liikunta- ja nuorisotoimintaa palvelevia hankkeita.

Yhteystiedot:
Pyhtään vapaa-aikapalvelut
Motellikuja 4
49220 Siltakylä

Liikunnanohjaaja
Lotta Richter
050 535 4199
lotta.richter@pyhtaa.fi
Nuoriso-ohjaaja
Miia Hovi
044 576 7959
miia.hovi@pyhtaa.fi
Nuoriso-ohjaaja
Petri Tinell
044 576 7981
petri.tinell@pyhtaa.fi
Nuoriso-ohjaaja
Jere Ihalainen
044 767 6763
jere.ihalainen@pyhtaa.fi
Ohjaamotyöntekijä
Jenni Rahkonen
050 4415 919
jenni.rahkonen@pyhtaa.fi
Ohjaamotyöntekijä
Kirsi Korhonen
044 770 8338
kirsi.korhonen@pyhtaa.fi
Liikuntapalvelukoordinaattori
Siiri Kinnunen
044 767 6641
siiri.kinnunen@pyhtaa.fi
Nuoriso-ohjaaja
Tomi Pilhjerta
044 767 6617
tomi.pilhjerta@pyhtaa.fi
Vapaa-aikakoordinaattori
Sami Niskanen
044 7676 676
sami.niskanen@pyhtaa.fi
Nuoriso- ja liikunnanohjaaja
Hanna Puhakka
040 710 4683
hanna.puhakka@pyhtaa.fi