Kunnanvaltuusto

Valtuustoon kuuluu 27 kuntalaisten neljän vuoden toimikaudeksi valitsemaa jäsentä.

Valtuuston kokoukset on katsottavissa netistä suorana lähetyksenä tai myöhemmin tallenteina:

Kunnanvaltuusto 1.6.2017-31.7.2021

Puheenjohtaja Kallio, Osmo (SDP), osmo.kallio@pyhtaa.fi, 0400 659 742

I varapuheenjohtaja Vanhala, Toni (KOK), toni.vanhala@pyhtaa.fi, 040 512 3356

II varapuheenjohtaja Cederlund, Freddie (RKP)

Aksels, Tuulikki (PS), tuulikkiaksels@gmail.com

Halme, Seija (KESK), seija.halme@pyhtaa.fi, 050 598 3574

Helle, Tiina (SDP), tiina.helle@pyhtaa.fi, 040 583 3755

Hokkanen, Raimo (SDP)

Huhtinen, Erkki (KOK), erkki.huhtinen@pyhtaa.fi, 050 351 6147

Huovila, Kari (SDP), kari.huovila@pyhtaa.fi, 050 336 4140

Klami, Jaana (VIHR), jaana.klami@pyhtaa.fi, 0400 666 042

Lakso-Adamsson, Riitta (VAS), riitta.lakso-adamsson@pyhtaa.fi, 040 185 5150

Lehto, Heli (PS), heli.lehto@pyhtaa.fi, 044 030 6828

Lehto, Raul (PS), raul.lehto@pyhtaa.fi, 0400 479 869

Liimatainen, Mervi (KOK), mervi.liimatainen@pyhtaa.fi, 045 625 8515

Metsola, Jyrki (KOK), jyrki.metsola@pyhtaa.fi, 0400 427 796

Paavola, Erja (KESK), erja.paavola@pyhtaa.fi, 040 848 5073

Rosqvist, Kim (RKP), kim.rosqvist@pyhtaa.fi, 0500 551 643

Saarinen, Sami (PS), sami.saarinen@pyhtaa.fi, 040 544 2224

Söderholm, Jukka (VIHR), jukka.soderholm@pyhtaa.fi, 0400 656 514

Tamminen, Lea (KOK), lea.tamminen@pyhtaa.fi, 050 527 1551

Tjeder, Sari (KOK), sari.tjeder@pyhtaa.fi, 040 753 3794

Tuomala, Kirsi (KOK), kirsi.tuomala@pyhtaa.fi, 040 585 0195

Turunen, Riikka (KESK), riikka.turunen@pyhtaa.fi, 041 564 9570

Ukkonen, Jarkko (PS), jarkko.ukkonen@pyhtaa.fi

Viinanen, Jari (SDP), jari.viinanen@pyhtaa.fi, 040 553 3114

Vintervik, Thomas (RKP), thomas.vintervik@pyhtaa.fi, 040 822 8976

Yrjölä, Reijo (KESK), reijo.yrjola@pyhtaa.fi, 040 182 6712