Kunnanhallitus

Kunnanhallituksen toimikausi on kaksi vuotta. Toimikausi alkaa ja päättyy valtuuston toimikauden vaihtuessa. Kunnanhallitukseen kuuluu 9 jäsentä ja varajäsentä. Kunnanhallituksen valitsee valtuusto.

Kunnanhallitus  1.6.2019-31.5.2021:

Puheenjohtaja
Jyrki Metsola
0400 427 796
jyrki.metsola@pyhtaa.fi
Varapuheenjohtaja
Raul Lehto
0400 479 869
raul.lehto@pyhtaa.fi
Tiina Helle
040 583 3755
tiina.helle@pyhtaa.fi
Kari Huovila
050 336 4140
kari.huovila@pyhtaa.fi
Mervi Liimatainen
045 625 8515
mervi.liimatainen@pyhtaa.fi
Erja Paavola
040 848 5073
erja.paavola@pyhtaa.fi
Kim Rosqvist
0500 551 643
kim.rosqvist@pyhtaa.fi
Jukka Söderholm
0400 656 514
jukka.soderholm@pyhtaa.fi
Riikka Turunen
040 592 6907
riikka.turunen@pyhtaa.fi