Kunnanhallitus

Kunnanhallituksen toimikausi on kaksi vuotta. Toimikausi alkaa ja päättyy valtuuston toimikauden vaihtuessa. Kunnanhallitukseen kuuluu 9 jäsentä ja varajäsentä. Kunnanhallituksen valitsee valtuusto.

Kunnanhallitus  1.8.2021-31.5.2025

pj. Vanhala Toni (kok) toni.vanhala@pyhtaa.fi
vpj. Lehto Raul (ps) raul.lehto@pyhtaa.fi
Aksels Tuulikki (ps) tuulikki.aksels@pyhtaa.fi
Helle Tiina (sdp) tiina.helle@pyhtaa.fi
Huovila Kari (sdp) kari.huovila@pyhtaa.fi
Kunelius Terhi (kok) terhi.kunelius@pyhtaa.fi
Kurki Aleksi (kok) aleksi.kurki@pyhtaa.fi
Rosqvist Kim (rkp) kim.rosqvist@pyhtaa.fi
Turunen Riikka (kesk) riikka.turunen@pyhtaa.fi