Kunnanvaltuusto

Valtuustoon kuuluu 27 kuntalaisten neljän vuoden toimikaudeksi valitsemaa jäsentä.

Valtuuston kokoukset on katsottavissa netistä suorana lähetyksenä tai myöhemmin tallenteina:

Kunnanvaltuusto 1.6.2017-31.5.2021

Jyrki Metsola
0400 427 796
jyrki.metsola@pyhtaa.fi
Raul Lehto
0400 479 869
raul.lehto@pyhtaa.fi
Reijo Yrjölä
040 182 6712
reijo.yrjola@pyhtaa.fi
Thomas Vintervik
040 822 8976
thomas.vintervik@pyhtaa.fi
Jari Viinanen
040 553 3114
jari.viinanen@pyhtaa.fi
Jarkko Ukkonen
jarkko.ukkonen@pyhtaa.fi
Kirsi Tuomala
040 585 0195
kirsi.tuomala@pyhtaa.fi
Sari Tjeder
040 753 3794
sari.tjeder@pyhtaa.fi
Lea Tamminen
050 527 1551
lea.tamminen@pyhtaa.fi
Sami Saarinen
040 544 2224
sami.saarinen@pyhtaa.fi
Heli Lehto
044 030 6828
heli.lehto@pyhtaa.fi
Riitta Laakso-Adamsson
040 185 5150
riitta.lakso-adamsson@pyhtaa.fi
Jaana Klami
0400 666 042
jaana.klami@pyhtaa.fi
Erkki Huhtinen
050 351 6147
erkki.huhtinen@pyhtaa.fi
Raimo Hokkanen
Seija Halme
050 598 3574
seija.halme@pyhtaa.fi
Tuulikki Aksels
tuulikkiaksels@gmail.com
II varapuheenjohtaja
Freddie Cederlund
I varapuheenjohtaja
Toni Vanhala
040 512 3356
toni.vanhala@kymenlaakso.fi
Puheenjohtaja
Osmo Kallio
0400 659 742
osmo.kallio@pyhtaa.fi
Riikka Turunen
041 564 9570
riikka.turunen@pyhtaa.fi
Jukka Söderholm
0400 656 514
jukka.soderholm@pyhtaa.fi
Kim Rosqvist
0500 551 643
kim.rosqvist@pyhtaa.fi
Erja Paavola
040 848 5073
erja.paavola@pyhtaa.fi
Mervi Liimatainen
045 625 8515
mervi.liimatainen@pyhtaa.fi
Kari Huovila
050 336 4140
kari.huovila@pyhtaa.fi
Tiina Helle
040 583 3755
tiina.helle@pyhtaa.fi