• Suomi
  • Svenska
  • English
  • Русский

Hyvinvointipalvelut

Hyvinvointipalvelut


Sari Hakulinen
Rehtori
044 767 6640
sari.hakulinen@pyhtaa.fi

Carita Liljeqvist
Toimistosihteeri
(tukipalvelut)
040 710 4680
carita.liljeqvist@pyhtaa.fi


Johanna Niemimaa
Toimistosihteeri
(tukipalvelut)
040 5129 326
johanna.niemimaa@pyhtaa.fi

Oppilashuolto


Tytti Eriksson
Koulukuraattori
040 7518346
tytti.eriksson@pyhtaa.fi

 

 

Sosiaalipalvelut

 


Satu Siven
Johtava sosiaalityöntekijä
044 767 6699

 

 

Sosiaali- ja terveyspalvelukeskus Attendo Oy

Huutjärventie 14
49220 Siltakylä


Marjut Suvilaakso (Terveystalo)
Johtava hoitaja
044 494 2970
marjut.suvilaakso@terveystalo.com

Marjo Tamminen (Terveystalo)
Kotihoidon esimies
040 512 2406
 

Varhaiskasvatus


Mari Peltola
Varhaiskasvatuspäällikkö
044 767 6671
mari.peltola@pyhtaa.fi

Tiina Tura
Toimistosihteeri
Varhaiskasvatuksen laskutus
(tukipalvelut)
040 710 4714
tiina.tura@pyhtaa.fi

Nuoriso- ja liikuntapalvelut


Nana Toivanen

Vapaa-aikapalveluiden päällikkö
040 710 4681
nana.toivanen@pyhtaa.fi


Hanna Puhakka

Nuoriso- ja liikunnanohjaaja
040 710 4683
hanna.puhakka@pyhtaa.fi


Siiri Kinnunen
Liikuntapalveluiden koordinaattori
044 767 6641
siiri.kinnunen@pyhtaa.fi


Sami Niskanen

Vastaava ohjaaja
044 767 6676
sami.niskanen@pyhtaa.fi


Tomi Pilhjerta
Iltaisäntä, Huutjärven koulukeskus
044 767 6617
tomi.pilhjerta@pyhtaa.fi

 

Pyhtään Ohjaamo

Kirsi Korhonen
ohjaamotyöntekijä
044 770 8338
kirsi.korhonen@ekami.fi

Kirjasto

Lainaus 040 710 4685


Evan Seppä

Kirjastotoimen johtaja
040 710 4702
evan.seppa@pyhtaa.fi


Sanna Korkka

Kirjastonhoitaja
044 357 5513
sanna.korkka@pyhtaa.fi


Rita Toiviainen

Kirjastosihteeri
040 710 4686
rita.toiviainen@pyhtaa.fi
 

Koulut

Hirvikosken koulu


Anu Weckman

Luokanopettaja, koulunjohtaja
040 710 4700
anu.weckman@pyhtaa.fi

Soile Kopakkala
Luokanopettaja 
soile.kopakkala@pyhtaa.fi 


Teija Nurmiranta
Koulunkäynninohjaaja


Erja Lehtinen
Koulunkäynninohjaaja


Ritva Koivula
Keittäjä ja siistijä
040 710 4701

Huutjärven koulu


Sari Hakulinen
Rehtori
044 767 6640
sari.hakulinen@pyhtaa.fi


Tarja Riisiö

Apulaisrehtori
044 357 5511
tarja.riisio@pyhtaa.fi

Johanna Niemimaa / Carita Liljeqvist
Toimistosihteerit (hallinto-osasto)
040 512 9326 / 040 710 4680
koulusihteeri.huutjarvi@pyhtaa.fi
 


Pasi Pirinen

Kouluisäntä
040 351 7451
pasi.pirinen@pyhtaa.fi

Pyttis svenska skola


Harriet Sillanpää

Skolföreståndare och Senja
040 710 4704
harriet.sillanpaa@pyhtaa.fi


Heddy Salokangas

Skolgångshandledare/eftisledare


Paulina Hentunen

Förskolelärare

Sofia Holmvik
Klasslärare

 

Suur-Ahvenkosken koulu


Tanja Wägar

Luokanopettaja, koulunjohtaja
040 710 4706
tanja.wagar@pyhtaa.fi


Virpi Frantsi-Kiuru

Luokanopettaja


Silja Hartikka

Luokanopettaja

Maisa Turpeinen
Luokanopettaja
 


Maarit Mattila

Koulunkäynninohjaaja


Satu Skoas

Koulunkäynninohjaaja