• Suomi
  • Svenska
  • English
  • Русский

Hyvinvointipalvelut

Hyvinvointipalvelut


Sari Hakulinen
Rehtori
044 767 6640
sari.hakulinen@pyhtaa.fi

Carita Liljeqvist
Toimistosihteeri
(tukipalvelut)
040 710 4680
carita.liljeqvist@pyhtaa.fi


Mette Blomqvist

Toimistosihteeri
(tukipalvelut)
040 512 9326
mette.blomqvist@pyhtaa.fi
 


Fiia Eho
Johtava sosiaalityöntekijä
05 4601 5600, kunnan vaihde, puhelinaika ma-pe 10-11


Peltola Mari
Varhaiskasvatuspäällikkö
044 767 6671
mari.peltola@pyhtaa.fi


Tiina Tura
Valmistelusihteeri
Kotihoidon ja päivähoidon laskutus
(tukipalvelut)
040 710 4714
tiina.tura@pyhtaa.fi

Sosiaali- ja terveyspalvelukeskus
Attendo Oy: http://terveys.pyhtaa.fi/
Huutjärventie 14
49220 Siltakylä


Marjut Suvilaakso (Attendo)
Johtava hoitaja
044 494 2970
marjut.suvilaakso@attendo.fi

Marjo Tamminen (Attendo)
Kotihoidon esimies
040 512 2406

Nuoriso- ja liikuntapalvelut


Nana Toivanen

nuoriso- ja liikuntasihteeri
040 710 4681
nana.toivanen@pyhtaa.fi


Hanna Puhakka

Nuoriso- ja liikunnanohjaaja
040 710 4683
hanna.puhakka@pyhtaa.fi


Sami Niskanen

Nuorten monitoimiohjaaja
044 767 6676
sami.niskanen@pyhtaa.fi


Tomi Pilhjerta
Iltaisäntä, Huutjärven koulukeskus
044 767 6617
tomi.pilhjerta@pyhtaa.fi

Kirjasto
 

Lainaus 040 710 4685


Evan Seppä

Kirjastotoimen johtaja
040 710 4702
evan.seppa@pyhtaa.fi


Sanna Korkka

Kirjastonhoitaja
044 357 5513
sanna.korkka@pyhtaa.fi


Rita Toiviainen

Kirjastosihteeri
040 710 4686
rita.toiviainen@pyhtaa.fi
 

Koulut

Hirvikosken koulu


Anu Weckman

Luokanopettaja, koulunjohtaja
040 710 4700
anu.weckman@pyhtaa.fi

Taru Lehtomäki
Luokanopettaja


Teija Nurmiranta
Koulunkäynninohjaaja


Erja Lehtinen
Koulunkäynninohjaaja


Ritva Koivula
Keittäjä ja siistijä
040 710 4701

Huutjärven koulu


Sari Hakulinen
Rehtori
044 767 6640
sari.hakulinen@pyhtaa.fi


Tarja Riisiö

Apulaisrehtori
044 357 5511
tarja.riisio@pyhtaa.fi

Mette Blomqvist / Carita Liljeqvist
Toimistosihteeri (hallinto-osasto)
040 512 9326 / 040 710 4680
koulusihteeri.huutjarvi@pyhtaa.fi
 


Pasi Pirinen

Kouluisäntä
040 351 7451
pasi.pirinen@pyhtaa.fi

Pyttis svenska skola


Harriet Sillanpää

Skolföreståndare och Senja
040 710 4704
harriet.sillanpaa@pyhtaa.fi

Sofia Holmvik
Klasslärare


Heddy Salokangas

Skolgångshandledare/eftisledare


Paulina Hentunen

Förskolelärare

Clarissa Berhäll
Klasslärare

Heidi Salokangas
Skolgångshandledare/eftisledare

 

Suur-Ahvenkosken koulu


Tanja Wägar

Luokanopettaja, koulunjohtaja
040 710 4706
tanja.wagar@pyhtaa.fi


Virpi Frantsi-Kiuru

Luokanopettaja


Silja Hartikka

Luokanopettaja


Susanna Puustelli

Luokanopettaja


Maarit Mattila

Koulunkäynninohjaaja


Satu Skoas

Koulunkäynninohjaaja
 

Satu Talonpoika
koulunkäynninohjaaja