Kunnanvaltuusto

 

Kunnanvaltuusto

Valtuustoon kuuluu 27 kuntalaisten neljän vuoden toimikaudeksi valitsemaa jäsentä.

Valtuuston kokoukset on katsottavissa netistä suorana lähetyksenä tai tallenteena osoitteessa http://www.kolumbus.fi/pakkidarts/pyhtaatv

Kunnanvaltuusto 1.6.2017-31.5.2021

Kallio Osmo, puheenjohtaja, osmo.kallio@pyhtaa.fi, 0400 659 742
Vanhala Toni, I varapuheenjohtaja, toni.vanhala@kymenlaakso.fi, 040 512 3356
Cederlund Freddie, II varapuheenjohtaja
Aksels Tuulikki, tuulikkiaksels@gmail.com
Halme Seija, seija.halme@pyhtaa.fi, 050 598 3574
Helle Tiina, tiina.helle@pyhtaa.fi, 040 583 3755
Hokkanen Raimo
Huhtinen Erkki, erkki.huhtinen@pyhtaa.fi, 050 351 6147
Huovila Kari, kari.huovila@pyhtaa.fi, 050 336 4140
Klami Jaana, jaana.klami@pyhtaa.fi, 0400 666 042
Lehto Heli, heli.lehto@pyhtaa.fi, 044 030 6828
Lehto Raul, raul.lehto@pyhtaa.fi 0400 479 869
Liimatainen Mervi, mervi.liimatainen@pyhtaa.fi, 045 625 8515
Metsola Jyrki, jyrki.metsola@pyhtaa.fi, 0400 427 796
Paavola Erja, erja.paavola@pyhtaa.fi, 040 848 5073
Reinikainen Juha, juha.reinikainen@pyhtaa.fi
Rosqvist Kim, kim.rosqvist@pyhtaa.fi, 0500 551 643
Söderholm Jukka, jukka.soderholm@pyhtaa.fi, 0400 656 514
Saarinen Sami, sami.saarinen@pyhtaa.fi, 040 544 2224
Tamminen Lea, lea.tamminen@pyhtaa.fi,  050 527 1551
Tjeder Sari, sari.tjeder@pyhtaa.fi, 040 753 3794
Tuomala Kirsi, kirsi.tuomala@pyhtaa.fi, 040 585 0195
Turunen Riikka, riikka.turunen@pyhtaa.fi, 040 592 6907
Ukkonen Jarkko, jarkko.ukkonen@pyhtaa.fi
Viinanen Jari, jari.viinanen@pyhtaa.fi, 040 553 3114
Vintervik Thomas, thomas.vintervik@pyhtaa.fi, 040 822 8976
Yrjölä Reijo, reijo.yrjola@pyhtaa.fi, 040 182 6712
 

Kokoukset 2017

30.1.
3.4.
12.6.
4.9.
13.11.
11.12.