Kunnanhallitus

 

Kunnanhallitus

Kunnanhallituksen toimikausi on kaksi vuotta. Toimikausi alkaa ja päättyy valtuuston toimikauden vaihtuessa. Kunnanhallitukseen kuuluu 9 jäsentä ja varajäsentä. Kunnanhallituksen valitsee valtuusto.

Kunnanhallitus  1.6.2017-31.5.2019:

Metsola Jyrki, puheenjohtaja, jyrki.metsola@pyhtaa.fi, 0400 427 796
Lehto Raul, varapuheenjohtaja, raul.lehto@pyhtaa.fi 0400 479 869
Helle Tiina, tiina.helle@pyhtaa.fi, 040 583 3755
Huovila Kari, kari.huovila@pyhtaa.fi, 050 336 4140
Liimatainen Mervi, mervi.liimatainen@pyhtaa.fi, 045 625 8515
Paavola Erja, erja.paavola@pyhtaa.fi, 040 848 5073
Rosqvist Kim, kim.rosqvist@pyhtaa.fi, 0500 551 643
Söderholm Jukka, jukka.soderholm@pyhtaa.fi, 0400 656 514
Turunen Riikka, riikka.turunen@pyhtaa.fi, 040 592 6907